Kredyty frankowe

Współpracujemy z największymi

Kredyty frankowe – pomoc frankowiczom

Kredyty frankowe to potoczna nazwa kredytów powiązanych z walutą franka szwajcarskiego. Wyróżnia się trzy rodzaje kredytów frankowych:

Money. Swiss francs and euro.

Pomagamy frankowiczom w:

Odfrankowieniu kredytu, co powoduje, że z umowy kredytowej usuwane są jedynie niedozwolone postanowienia walutowe,w konsekwencji czego kredyt frankowy staje się kredytem złotówkowym oprocentowanym stawką LIBOR. Po stronie banku powstaje natomiast obowiązek zwrotu nadpłaty, która powstała z tego powodu, że kredyt spłacany był w zawyżonej wysokości, ponieważ bank wyliczania kolejnych rat kredytu posługiwał się niedozwolonymi zapisami.

Unieważnieniu kredytu frankowego, które prowadzi unieważnienia umowy kredytowej zawartej we franku szwajcarskim i jest traktowana jako nigdy nie zawarta. Efektem tego jest obowiązek wzajemnego zwrotu świadczeń przez każdą stronę nieważnej umowy. Kredytobiorca powinien więc zwrócić otrzymany kapitał, a bank oddać powinien wszystkie pobrane wraz z odsetkami raty kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, składkę z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego oraz wszelkie inne opłaty, które kredytobiorca poniósł w związku z zawarciem umowy o kredyt we frankach.

Zaufaj Doświadczeniu