Ubezpieczenie na życie dla spokoju Twojej rodziny

Ubezpieczenie na życie to zabezpieczenie finansowe, które może pomóc Twojej rodzinie i bliskim w trudnych życiowych momentach. To wsparcie, które pozwoli Ci spać spokojnie i nie martwić się o to, jak poradzą sobie najbliżsi w przypadku Twojej śmierci. Pomimo że na co dzień nie myśli się o takich sytuacjach, warto już dzisiaj przejrzeć oferty ubezpieczenia i wybrać odpowiednią polisę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Strategicznym partnerem WTF jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Pru, które specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie. Dowiedz się, dlaczego warto się na nie zdecydować i od czego zależy koszt składki.

Czym jest ubezpieczenie na życie? Czy jest niezbędne?

To polisa, która pomaga nie tylko na wypadek śmierci ubezpieczonego, ale również w przypadku choroby, czy nieszczęśliwego wypadku, jak również poważnego inwalidztwa, pobytu w szpitalu i zabiegów operacyjnych, czy niemożności podjęcia pracy zarobkowej. Wszystko zależy od tego, jakie umowy dodatkowe zawrzemy razem z polisą. Dzięki zawarciu umowy możesz zapewnić spokój i bezpieczeństwo dla Twoich bliskich i zadbać o ich standard życia w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Indywidualne ubezpieczenie na życie zapewni ochronę i spokój na przyszłość.

Ubezpieczenie na życie będzie tym bardziej pomocne, jeśli wspólnie z małżonkiem macie zaciągnięty kredyt hipoteczny lub też inne zobowiązania finansowe, które po śmierci mogłyby okazać się zbyt wysokie tylko dla jednej strony. Polisa na życie pomoże uzyskać stabilizację w trudnych momentach, kiedy priorytetem jest zajęcie się rodziną i spokojem psychicznym. Pozwoli też spłacić aktualne zobowiązania i zmniejszyć duży stres występujący w przypadku problemów zdrowotnych.

W ofercie Pru, czyli strategicznego partnera WTF, dostępne są różne opcje ubezpieczenia na życie m.in. KOMFORT ŻYCIA (podstawowa polisa na życie), START W ŻYCIE, EMERYTURA BEZ OBAW czy POWAŻNE ZACHOROWANIE.

ubezpieczenie na życie

Polisa ubezpieczeniowa na życie - co warto wiedzieć?

Jak działa ubezpieczenie na życie? Rodzinne ubezpieczenie możesz dobrać indywidualnie do swoich potrzeb. W umowie można zawrzeć osobę uposażoną oraz uposażonych zastępczych. To właśnie te osoby w przypadku zdarzenia losowego otrzymają kwotę, która jest gwarantowana w polisie. Jako uposażonego możemy wskazać dowolną osobę, nie musimy być z nią spokrewnieni. 

Mamy możliwość rozszerzenia ubezpieczenia na swoje dzieci, rodzeństwo w ramach umów dodatkowych. Wszystkie elementy ubezpieczenia na życie możecie dopasować do własnych możliwości finansowych - składka miesięczna, zakres ubezpieczenia na życie czy poziom ubezpieczenia.

Wiele ubezpieczeń posiada elastyczne warunki, takie jak na przykład rozszerzenia w przypadku zmieniających się okoliczności życiowych jak urodzenie się dziecka, zakup domu lub mieszkania czy ślub. Taka gwarancja zwiększenia ochrony jest bardzo ważna, aby być spokojnym, dlatego zwróćmy uwagę w czasie zakupu ubezpieczenia, czy mamy taką możliwość.

Jak działa indywidualne ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie to przede wszystkim wsparcie dla Ciebie i Twoich bliskich, dlatego zarówno jej zawarcie, jak i wypłata środków na wypadek śmierci lub poważnego zachorowania nie jest skomplikowanym procesem. Towarzystwo ubezpieczeniowe możemy wybrać online i po wypełnieniu formularza skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który pomoże kupić ubezpieczenie na życie i dopasować wysokość składki. Polisę możemy zakupić w całości przez internet bez wychodzenia z domu, co jest bardzo wygodne i sprawi, że nie będziemy odkładać tak ważnej decyzji na później. Przydatne są w tej sytuacji kalkulatory ubezpieczeń na życie online. Taki kalkulator można znaleźć między innymi na stronie Pru.

Zawsze warto zwrócić uwagę na listę wyłączeń odpowiedzialności znajdującą się w ogólnych warunkach ubezpieczenia na życie, czyli w dokumencie OWU. Polisa działa na całym świecie 24 godziny na dobę, czyli nawet w przypadku śmierci czy choroby za granicą. Ceny różnią się z zależności od towarzystwa i w przypadku umów dodatkowych. Ranking ubezpieczeń na życie wskaże nam, co obejmuje ubezpieczenie i jaka jest jego cena.

Od czego zależy miesięczny koszt polisy?

Na cenę wpływa kilka istotnych parametrów takich jak liczba ubezpieczonych osób czy wiek ubezpieczonego. Im młodsza osoba ubezpieczona, tym niższa składka miesięczna. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają ograniczenia wiekowe i powyżej pewnego wieku nie możemy już zawrzeć takiej polisy ze względu na zbyt duże ryzyko. Cena zależy również od zawodu. 

szczęśliwa para z wykupionym ubezpieczeniem na życie

Jeśli wykonujemy ryzykowną pracę, która naraża nas na uszczerbek na zdrowiu, koszty na pewno wzrosną. Przy kalkulowaniu składki podajemy również sposób spędzania wolnego czasu, informacje czy uprawiamy sporty ekstremalne, a także nasz stan zdrowia - czy chorujemy przewlekle, czy cieszymy się dobrą kondycją fizyczną. I na końcu - wartość polisy będzie rosła razem z liczbą dodatkowych umów i rozszerzeń zakresu ochrony. To wszystko wpływa na końcową kwotę miesięcznej składki.

Obecnie na rynku istnieje również ubezpieczenie na życie połączone z inwestycją. Pozwala ono na zakup ubezpieczenia, opłacanie miesięcznej składki i dodatkowo w ramach polisy następuje gromadzenie kapitału na przyszłość, które możemy wypłacić na przykład po 25 latach jako emeryturę. Wysokość składki, którą przeznaczamy na inwestycję, możemy dobrać indywidualnie do możliwości. Przykładem takiego rozwiązania jest ubezpieczenie OSZCZĘDNOŚCI BEZ OBAW w Pru. Mamy tutaj świetne rozwiązanie - jedna polisa dająca wiele możliwości, a jednocześnie chroniąca życie i zdrowie. Warto skorzystać z ubezpieczenia na życie dla siebie i bliskich i spać spokojnie. Jesteś zainteresowany ubezpieczeniem na życie? Skontaktuj się z nami!